Najčastejšie otázky

1Odkiaľ sa berie zubný pigment?
Dôvodov je hneď niekoľko. Po prvé, pigmentácia vzniká pri používaní potravín a nápojov obsahujúcich pigment, napr. cola, čaj, káva, víno, ale predovšetkým - v dôsledku fajčenia. Príliš často predpísané antibiotiká taktiež môžu spôsobiť žltnutie zubov. Nesmie sa tiež podceňovať aj taký činiteľ, ako je dôslednosť starostlivosti o chrup a vek človeka.
2Ako pôsobí bieliaci gél?
Pri bielení zubov dochádza k odfarbeniu organických látok obsiahnutých v zubnej sklovine. Bieliaci gél obsahuje účinnú bieliacu zložku, ktorá je aktivovaná LED diódami. Bieliace činidlo preniká do povrchu zuba a pôsobí na pigmenty zubnej skloviny. V zubnom tkanive sa pigmentácia odfarbuje vplyvom voľných kyslíkových radikálov.
3Existujú nežiaduce vedľajšie účinky?
Nie, žiadne vedľajšie účinky nevznikajú. Štúdie ukázali, že kozmetické bielenie zubov je úplne bezpečné. Gél bol podrobený toxikologickým skúškam a bol uznaný za netoxický.
4Kedy je bielenie zubov kontraindikované?
Bieliaci gél nemá žiadne vedľajšie účinky, avšak toto ošetrenie nie je vhodné vykonávať počas tehotenstva a kojenia, počas chemoterapie, pri chorobe ďasien a zubov, pri poškodení zubov a zubnej skloviny, po stomatochirurgickom zákroku, deťom a mladistvým do 12 rokov, pri herpes víruse na perách.
5Aký výsledok môžete očakávať?
Kozmetické ošetrenie vybieli zuby o 2 až 9 odtieňov.
6Na čo dávať pozor po ošetrení?
Bieliaci gél pôsobí až jednu a pol hodiny po ošetrení, preto nie je počas tejto doby odporúčané jesť ani piť. Počas ošetrenia sa zub trocha dehydratuje, vlhkosť však bude čoskoro obnovená. Počas tejto doby sú zuby náchylné k pigmentácii vo väčšej miere, než je obvyklé. Preto by ste sa po dobu dvoch dní mali zdržať fajčenia a používania potravín a nápojov obsahujúcich pigment.
7Ochrana proti LED osvětlení.
LED žiarovky nie sú nebezpečné. Studené svetlo nemá vplyv na tkanivá dutiny ústnej. Počas ošetrenia je nutné používať ochranné okuliare pre pohodlný priebeh procedúry.
8Aké prípravky na starostlivosť o zuby môžete odporučiť pre zachovanie belosti zubov?
Odporúčame používať pravidelne ráno a večer špeciálny bieliaci prášok PEARLSMILE. Bieliaci prášok by sa mal používať ihneď po použití potravín a nápojov obsahujúcich pigment
9Ako často môžem opakovať ošetrenie?
Služba kozmetického bielenia zubov nemá žiadne obmedzenia v intervaloch medzi ošetreniami. Môžete mať žiarivý perleťový úsmev stále a opakovať ošetrenie pred akoukoľvek, pre Vás dôležitou, udalosťou, či už je to svadba, romantická schôdzka alebo pracovný pohovor
10Ako dlho vydrží výsledný odtieň?
Výsledný odtieň bude zachovaný po dobu 2 až 6 mesiacov. Veľmi záleží na Vašom životnom štýle. - Odporúča sa vyvarovať fajčeniu! - Používajte perlový prášok PEARLSHINE ráno a večer - Po fajčení, konzumácii kávy či zeleného čaju použite ihneď perlový obrúsok PEARLWIPES pre neutralizáciu pigmentu.